Eko - pracownia przyrodnicza

 

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła została jednym ze zwycięzców konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi - „Moja wymarzona pracownia ekologiczna”. Konkurs polegał na napisaniu przez nauczyciela programu edukacji ekologicznej dla uczniów i zaprojektowaniu pracowni, która ma posłużyć do jego realizacji. Nagrodą było dofinansowanie WFOŚiGW do wyposażenia wymarzonej pracowni. Udało się!

Nazwa zadania: My i Nasz Świat - Moja wymarzona pracownia ekologiczna

Wartość ogólna zadania: 36 685,39PLN

Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: 34 658PLN

www.zainwestujwekologie.pl

Kwotę tę przeznaczyliśmy na zakup nowych mebli: ławek, krzeseł, biurek, szafek i półek. Zakupiona została duża tablica multimedialna z rzutnikiem i laptopem. Do naszej szkoły przyjechały także nowiutkie, kolorowe mikroskopy z wizualizerem (jest to rodzaj nowoczesnej kamery mikroskopowej), aparat fotograficzny i kamera cyfrowa. Na ścianach wiszą, błyszczące nowością, kolorowe tablice przyrodnicze. Wzbogaciliśmy się o model tułowia człowieka i jego szkielet. Z otrzymanych środków kupiliśmy lupy, kompasy, mapy, przewodniki do rozpoznawania organizmów leśnych, walizkę ekobadacza i model do prezentacji przemian energii odnawialnej. W naszej nowej ekopracowni stanęło wielkie, w pełni wyposażone akwarium. W projekcie uwzględniliśmy także wyposażenie zaplecza pracowni przyrodniczej i dzisiaj nie ma już w nim starych, zniszczonych mebli lecz piękne, pachnące nowością i wypełnione pomocami, nowoczesne szafy. Dzisiaj pracownia działa już „pełną parą”. Jesteśmy przekonani, że nasi uczniowie będą  realizować tu swoje przyrodnicze pasje. 
Dziękujemy WFOŚiGW w Łodzi i wszystkim innym instytucjom, które pozwoliły zrealizować nasze marzenia o Ekopracowni na miarę XXIw.

 
Copyright; © 2008 - 2012 Szkoła Podstawowa nr 36 Łódź
Webdesign auf Usedom and Joomla